Rekrutacja i selekcja

czyli ... Kto? Gdzie? Jak?

Pierwsze szkolenie w ramach programu: Akademia Menedżera w ADN

Cele szkolenia

Twoim głównym zadaniem jako Menedżera jest rozwój stabilnego zespołu złożonego z wykwalifikowanych i efektywnych pracowników.

Jeżeli kiedykolwiek brałeś udział w procesie rekrutacji i selekcji pracowników jako Menedżer to wiesz, że „zaproszenie” niewłaściwej osoby do zespołu, może zmienić wiele. Nie tylko naraża Cię na ryzyko braku realizacji zadań ale również może doprowadzić do rozpadu całego zespołu.

Z kolei odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu, to strzał w dziesiątkę. Dla firmy, dla menedżera i dla zespołu.

Jak uniknąć efektu hallo i dać sobie szansę na rozwój? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczamy uczestnikom naszych szkoleń, rozwijając standardowe działania i umiejętności niezbędne do budowy efektywnego zespołu.

Pamiętaj: kiedyś największym dobrem firmy byli ludzie. Dziś najważniejszym dobrem firmy są WŁAŚCIWI ludzie z odpowiednimi predyspozycjami i kwalifikacjami do wykonywanych zadań.

Zakres Szkolenia

Na szkoleniu wypracujesz umiejętności działania na poszczególnych etapach Koła Rekrutacji:

  • Prospecting = Poszukiwanie
  • Kontakt z Kandydatem
  • Rozmowa rekrutacyjno-selekcyjna
  • Zadania aktywizujące

Poznasz i omówisz cechy konieczne i oczekiwane – tworząc profil właściwego Kandydata do Twojego zespołu.

Co bardzo ważne, w czasie szkolenia rozwijamy umiejętność wykorzystania najskuteczniejszych źródeł pozyskiwania Kandydatów i najbardziej efektywne metody ich rekrutacji.

W części warsztatowej nauczysz się prowadzić skuteczne rozmowy rekrutacyjne, dzięki którym będziesz potrafił prawidłowo ocenić czy dany Kandydat spełni się w roli, którą ma pełnić w firmie i w zespole.

Dzięki szkoleniu uczestnik:

  • rozwinie umiejętność świadomego wykorzystywania podobieństw w procesach rekrutacji i sprzedaży (Kandydat = Klient)
  • pozna źródła rekrutacji i przeanalizuje różne metody rekrutowania – dzięki Giełdzie Pomysłów, stworzy nową bazę do prospectingu rekrutacyjnego;
  • rozwinie umiejętności prowadzenia rozmów w obszarze nawiązywania pierwszych kontaktów z Kandydatami, zdobywania poleceń i zapraszania na spotkanie informacyjne poprzez odgrywane praktycznych scenek warsztatowych;